Skip to main content

Кожне оголошення, що ви показуєте у Facebook рекламі, має свою релевантність. І чим вона краща – тим кращі результати. Та, не завжди зрозуміло, як вірно оцінювати показник Якості рекламного оголошення…

Є три параметри якості оголошення, за котрими можна оцінити неефективні оголошення та їх релевантність: якість, взаємодія та конверсія.

Огляд цих показників разом дає більше розуміння, ніж огляд кожного показника окремо.

Рейтинг якості пояснює, як сприймається ваша реклама в порівнянні з рекламою, яка конкурує для тієї ж аудиторії.

Facebook вимірює якість реклами за допомогою різних сигналів. Таких як відгуки людей (позитивні та негативні лайки), які переглядають або приховують її, та оцінки низькоякісних атрибутів у рекламі.

Наприклад, занадто багато тексту в зображенні оголошення, сенсаційна мова, оманливі заголовки та тексти, спонукання до взаємодії з оголошенням і тд.

Можливі значення для ранжування якості є (де середній показник становить від 35 до 55-го %): 

  • Вище середнього
  • Середній
  • Нижче середнього (знизу 35% оголошень)
  • Нижче середнього (знизу 20% оголошень)
  • Нижче середнього (знизу 10% оголошень)

Наприклад, рейтинг якості нижче середнього (нижні 20% оголошень) означає, що сприйнята якість вашої реклами була однією з найнижчих 20% оголошень, що конкурують за ту саму аудиторію. Щонайменше 80% оголошень, що конкурують за ту саму аудиторію, сприймалися якіснішими. 

Як використовувати діагностику відповідності оголошення

Висока релевантність співвідноситься з високою ефективністю оголошення. Але це не завжди є причиною високої ефективності. Використовуйте діагностику відповідності оголошень, щоб діагностувати неефективну рекламу. А не оптимізувати рекламу, яка вже відповідає вашим рекламним цілям.

Досягнення високих рейтингів діагностики релевантності оголошень не повинно бути вашою основною метою і не гарантує збільшення результатів. Але, може допомогти зрозуміти, де ваше оголошення не потрапляє в цільову аудиторію. 

Якщо реклама не відповідає вашим рекламним цілям

Аналізуючи оголошення, яке не відповідає вашим рекламним цілям, перегляньте показники релевантності оголошення, щоб визначити, що потрібно покращити:  рекламні креативи, сайт (інші місця) після натискання чи цільову аудиторію щоб покращити ефективність. Огляд діагностики разом дає більше розуміння, ніж огляд кожної діагностики окремо. Наведені нижче приклади допоможуть вам інтерпретувати задану комбінацію діагностики відповідності оголошення. Знайти ці показники ви можете на рівні оголошень. Стовпець – Ефективність реклами 

Комбінації якості оголошення: 

Варіант 1:

Рейтинг якості:  Середній або вище
Коефіцієнт залучення: Середній або вище
Рейтинг коефіцієнта конверсії: Середній або вище

Наслідок: Все в порядку
Рекомендація: Оптимізуйте рекламу відповідно до своєї рекламної мети

Варіант 2:

Рейтинг якості: Нижче середнього
Коефіцієнт залучення:  немає
Рейтинг коефіцієнта конверсії: немає 

Наслідок: Оголошення сприймається як низько якісне.
Рекомендація: Покращіть якість ваших креативів (текст, картинка і тд) або змініть цільову аудиторію, котра б імовірніше сприйняла оголошення якісним. Уникайте низькоякісних атрибутів у вашому оголошенні. 

Варіант 3:

Рейтинг якості: Середній або вище
Коефіцієнт залучення:  Середній або вище
Рейтинг коефіцієнта конверсії: Нижче середнього 

Наслідок: Оголошення не призводить до конверсій
Рекомендація: Покращіть заклик до дії вашого оголошення або після натискання. Чи націльтесь на чіткішу цільову аудиторію. Деякі товари та послуги, природно, мають нижчі показники конверсії, ніж інші. Якщо ваші конверсії відповідають вашим очікуванням, можливо, вам не знадобиться коригувати оголошення. 

Варіант 4:

Рейтинг якості: Середній або вище
Коефіцієнт залучення: Нижче середнього
Рейтинг коефіцієнта конверсії: Середній або вище 

Наслідок: Це оголошення не викликає інтерес
Рекомендація: Покращіть релевантність вашої реклами до вашої цільової аудиторії. Наприклад, зробивши її більш привабливою, що викликатиме взаємодію з оголошенням. Цікавою чи привабливою.  Або виберіть іншу цільову аудиторію. З більшою ймовірністю взаємодії з цією рекламою. 

Варіант 5:

Рейтинг якості: Нижче середньогоКоефіцієнт залучення: Середній або вищеРейтинг коефіцієнта конверсії: Середній або вище Наслідок: Оголошення сприймається як низької якісностіРекомендація: Покращіть якість своїх креативів або виберіть аудиторію, що імовірніше сприйме рекламу як високої якості. Уникайте низькоякісних атрибутів у вашому оголошенні. 

Варіант 6:

Рейтинг якості: Середній або вище
Коефіцієнт залучення: Нижче середнього
Рейтинг коефіцієнта конверсії: Нижче середнього 

Наслідок: Оголошення не викликає інтерес і не призводить до конверсій
Рекомендація: Покращіть як релевантність реклами до вашої аудиторії (наприклад, зробивши її більш привабливою до взаємодії, цікавою чи яскравішою для привернення уваги), так і заклик до дії вашої реклами або після натискання на лінк. Крім того, націліть на аудиторію з більшою ймовірністю взаємодії та конверсії з вашої реклами. 

Варіант 7:

Рейтинг якості: Нижче середнього
Коефіцієнт залучення: Нижче середнього
Рейтинг коефіцієнта конверсії: Середній або вище 

Наслідок: Це оголошення сприймається як низької якості та не викликає інтересу
Рекомендація: Покращіть якість креативів, одночасно роблячи його більш релевантним для вашої аудиторії.

Наприклад, роблячи його більш привабливим, цікавим або зупиняючим погляд. Крім того, виберіть  аудиторію з більшою ймовірністю сприйняття оголошення як якісного та релевантного. Уникайте низькоякісних атрибутів у вашому оголошенні.  

Варіант 8:

Рейтинг якості: Нижче середнього
Коефіцієнт залучення: Середній або вище
Рейтинг коефіцієнта конверсії: Нижче середнього 

Наслідок: Це оголошення є клікбайтовим (оманливе) або суперечливим.
Рекомендація: Чіткіше представте продукт чи послугу, яку ви рекламуєте. Деякі товари та послуги, природно, мають нижчі показники конверсії, ніж інші. Уникайте низькоякісних атрибутів у вашому оголошенні. 

Варіант 9:

Рейтинг якості: Нижче середнього
Коефіцієнт залучення: Нижче середнього
Рейтинг коефіцієнта конверсії: Нижче середнього

Наслідок: Є місце для покращення в усіх напрямках
Рекомендація: Спробуйте протестувати різні стратегії таргетингу, креативи, цілі оптимізації , покращіть сайт тощо.

І знову ж таки, пам’ятайте, Висока релевантність співвідноситься з високою ефективністю оголошення. Але це не завжди є причиною високої ефективності. Використовуйте діагностику відповідності оголошень, щоб діагностувати неефективну рекламу. А не оптимізувати рекламу, яка вже відповідає вашим рекламним цілям.

PS. Дана інструкція була створена для учасників спільноти FBX ClubДе я регулярно ділюсь схожими тактиками, стратегіями, шаблонами.

Бажаєте долучитись до клубу та отримувати таку інформацію регулярно? Переходьте сюди

Leave a Reply

Close Menu